hearder.png

mezera

Něco málo o nás

Jak vznikl spolek ?
Jedno tradiční nedělní posezení v hospůdce na Střelnici se zvrhlo v hrdelní brainstorming, při kterém vznikla myšlenka uspořádat setkání sousedů z Václavské ulice a blízkého okolí. Tato první úspěšná akce nás nakopla a rozhodli jsme se pokračovat. A aby to mělo grády, založili jsme oficiální spolek, jehož jméno všechny akce a aktivity zastřešuje.

Co chceme dělat ?
Chceme rozvířit život na orlovské periferii i mimo ni! Chceme zasáhnout do kulturního dění v Orlové. Chceme posílit mezilidské vztahy.

Proč Václavka ?
Protože zakládající členové pocházejí z ulice Václavské a jejího nejbližšího okolí. A proč ulice Václavská ? Ta je pojmenovaná podle bývalého dolu Václav, který byl od dnešní ulice vzdálen vzdušnou čarou cca 300 metrů.

Foto: Důl Václav